W każdej fazie uzależnienia od alkoholu choremu niezbędna jest pomoc.

Choroba którą jest alkoholizm trudno rozpoznać. Możemy nie dostrzegać w sobie tego kłopotu albo wypierać go z siebie. Na początek osoba uzależniona od picia alkoholu pod pretekstem złego humoru sięga po tą używkę. Sądzi, iż postępując w taki sposób wywoła u siebie doskonały humor, może stać się również nieznacznie otępiała.

Człowiek popadający w uzależnienie od alkoholu coraz częściej chodzi na różne imprezy, uważając to jako jeszcze jedną szansę do sięgnięcia po alkohol. Czasem przed wyjściem zdąży trochę się napić. Takiemu człowiekowi potrzeba znacznie większej ilości alkoholu by mógł poczuć jego działanie. Nie łatwo wtedy rozpoznać alkoholizm, dla członków rodziny bądź przyjaciół sięganie po alkohol podczas wydarzenia towarzyskiego jest w pełni akceptowalne. Dostrzeżenie, że konkretna osoba ma kłopot z alkoholem może być możliwe, gdy ta osoba będzie już w fazie krytycznej. Taka osoba zaniedbuje wtedy swoje codzienne obowiązki, a jej życie kręci się wokół alkoholu. Na wszystkie sugestie odnoszące się do spożywania zbyt dużej ilości alkoholu reaguje agresją. Ostatnia faza uzależnienia od alkoholu jest bardzo niebezpieczna. Osoba uzależniona nieustannie jest pod wpływem. To bardzo długi proces i może on ciągnąć się latami, na każdym etapie uzależnienia od alkoholu osobie chorej bardzo potrzebna jest pomoc i wsparcie. Leczenie uzależnienia nie jest łatwe. Uzależniony w każdej chwili może wrócić do używki.

Przykładową metodą leczenia tego uzależnienia jest specjalna wszywka alkoholowa Lublin. Polega to na wszyciu alkoholikowi związku chemicznego. W kontakcie z alkoholem sprawia ona szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Celem tego jest odstraszenie osoby uzależnionej od picia alkoholu.

Dodaj komentarz