Rozplanowywanie sobie konkretnego dnia na papierze często wydaje się średnio fajnym rozwiązaniem…

Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować swój czas

Prawie że każdy student miał w swoim życiu sytuację, gdy zaczęło mu brakować czasu, a do zaliczeń było coraz mniej czasu. Niestety bardzo wielu studentów cierpi na prokrastynację i niespecjalnie wiedzą co z tym zrobić aby się tego pozbyć. Na całe szczęście istnieje ciekawe rozwiązanie, jest ono niezwykle proste, niemniej jednak niewielu ludzi posiada chęci z niego skorzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Planner akademicki 2020/21

Organizowanie sobie każdego dnia na kartce papieru wydawać się może niezbyt ciekawym rozwiązaniem, wizja przesiadywania przed notatnikiem zdaje się zdecydowanie bardziej przeszkadzać w ciekawym spędzaniu swojego wolnego czasu, niżeli pomagać. Natomiast sporej ilości uczniów i studentów traci ogromną liczbę swojego czasu na organizowanie na bieżąco tego co będą robić, poprzez co zazwyczaj zaczynają się miotać podczas pracy oraz tracą ogrom czasu podczas próby ogarnięcia całości. Wystarczy jednak przeznaczyć 15 minut dziennie na to, żeby rozplanować sobie w plannerze cały dzień, sprawi to, że bez wątpienia nie zapomnimy o niczym ważnym i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co powinniśmy robić w danym czasie.

Użyteczność plannerów

Nie każdy z nas wie o tym, ale zdecydowana większość wielkich osób korzystała właśnie z takiej metody. Warto tutaj wymienić Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak dobrze zaplanowany dzień, że ludzie z sąsiedztwa regulowali swoje zegarki zależnie od tego, w momencie kiedy wychodził na spacer. Owszem prawdą jest, że Kant miał dokładnie zaplanowany dzień a także rozpisany dokładny jego plan w swoim notatniku, który był po prostu jak planner. Korzystając z tej techniki planowania czasu, będziemy mogli być w 100% pewni, że obudzimy się ze zdanymi egzaminami i znaczną ilością czasu.

Dodaj komentarz