Remont czterech kątów za każdym razem związany jest z dużą ilością śmieci.

Remont mieszkania w każdej sytuacji związany jest z bardzo dużą ilością rozmaitych śmieci. Wszelkie odpady budowlane w formie gruzu, pudeł po materiałach budowlanych, czy też niepotrzebne meble to wyłącznie część śmieci, za które odpowiedzialny jest właściciel lokalu mieszkalnego. A więc jeszcze przed zaczęciem naszego remontu warto zastanowić się co należy z odpadami zrobić.

W jaki sposób wywozić odpady po remoncie?

Najłatwiejszym a także skutecznym wyjściem jest kontener na odpadki. Firmy które zajmują się wywozem a także utylizacją odpadków z wszelkiego typu remontów oferują specjalne kontenery na odpady, które zostawione koło budynku służą jako miejsce gromadzenia odpadów budowlanych.

Po wypełnieniu pożyczony kontener na gruz łącznie z całą zawartością odbierany jest przez przedsiębiorstwo wywozowe. Jest to wyśmienite rozwiązanie dla wszelkich jednostek, które nie posiadają możliwości organizacji transportu śmieci z podwórka samemu.

Co zrobić z meblami?

Prócz odpadków budowlanych wiele osób remontujących chce wyrzucić zalegające meble. W tej sytuacji właściciel posiada prawo pozostawienia odpadów na zewnątrz budynku, niemniej jednak tylko w dniu odbioru tak zwanych przedmiotów wielkogabarytowych przez przedsiębiorstwo komunalne. W innym wypadku konieczna jest organizacja transportu mebli we własnym zakresie. W przypadku mebli posiadacz może samemu zawieźć odpady do siedziby MPGK albo pożyczyć kontener na meble. W takiej sytuacji dostawca kontenera zajmuje się jego wywozem.

Grzywny za wyrzucanie odpadów

Zarówno niepotrzebne meble, jak i wszelkie odpady budowlane muszą być składowane a także utylizowane w wyznaczonych miejscach. Za zostawienie odpadów na terenach leśnych, czy również na składowisku nielegalnym grozi wysoka grzywna finansowa.

Źródło: https://twojagdynia.pl/20201202366691/jak-prawidlowo-poradzic-sobie-z-remontem

Dodaj komentarz