Piękny uśmiech stał się podstawą świetnego samopoczucia.

Piękny i zdrowy uśmiech obecnie jest fundamentem wspaniałego samopoczucia znacznej większości młodych ludzi. Nic więc zadziwiającego, że rosnącym zainteresowaniem wśród pacjentów przychodni stomatologicznych raduje się ortodoncja. Dzięki nowoczesnym zastosowaniom można prędko i dość bezpiecznie wyprostować uzębienie, dzięki czemu polepszy się zarówno komfort życia, jak i własna samoocena. Oczywiście stałe aparaty nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co ma wpływ na ogólne koszty leczenia w gabinecie stomatologicznym.

Tego typu aparaty muszą być całe opłacane ze środków własnych pacjentów w gabinecie dentystycznym wykonujących tego typu usługi. Należy jednakże pamiętać o tym, iż koszyk usług refundowanych przez płatnika publicznego co roku się zmniejsza, a wycena jest bardzo niska. Właśnie dlatego dużo lekarzy decyduje się na odejście do sektora prywatnego, dzięki któremu może mieć o wiele większy komfort usług i doboru najkorzystniejszej techniki dla danego pacjenta. Czy warto zainwestować w aparat stały? Może się wydawać, że w bardzo wielu przypadkach poprawa uśmiechu to zwyczajna fanaberia pacjenta, która absolutnie nie wpływa na jakość życia. Jest natomiast zupełnie inaczej.

Osoba zmagająca się od bardzo wielu lat z swoimi kompleksami na punkcie własnych zębów bardzo rzadko się uśmiecha i jest znacznie mniej otwarta na innych, zatem taka zmiana na pewno pomoże jej na złapanie lepszego kontaktu z innymi ludźmi. Czasem warto zainwestować pieniądze oraz swój czas w zmiany, które pomogą polepszyć swój komfort i jakość życia.

Autro: ortodoncja Chorzów

Dodaj komentarz