Organizm może zacząć naturalny proces regeneracji tkanek

Botoks inaczej znany jako toksyna botulinowa stanowi jedną z częstokroć wykorzystywanych substancji w dziedzinie medycyny kosmetycznej. Jednocześnie, ze względu na niezrozumienie sposobu, w jaki działa toksyna botulinowa wśród wielu osób wzbudza sprzeczne uczucia. Czym jest botoks? W myśleniu przeważającej ilości osób blizny Lublin jest zabiegiem kosmetycznym, którego celem jest usunięcie zmarszczek głównie na twarzy. Likwidacja zmarszczek rzekomo odbywa się poprzez zaaplikowanie toksyny botulinowej, która „wypełnia” zmarszczki.

Tymczasem rzeczywistość jest całkowicie inna! Jaki naprawdę przebieg ma ten popularny zabieg kosmetyczny? Botox rzeczywiście opiera się na podaniu wyżej opisanej toksyny w okolice zmarszczek, jednakże nie w celu ich uzupełnienia, a jedynie w celu unieruchomienia mięśni odpowiedzialnych za pojawianie się zmarszczek! Innymi słowy, ta toksyna unieruchamia mięśnie, dzięki czemu nasz organizm ma możliwość uruchomić naturalny proces regeneracji tkanek, , który skutkuje wygładzeniem zmarszczek. Zabieg- konsekwencje Toksyna botulinowa powszechnie znana też jako jad kiełbasiany to bardzo silna trucizna, która jeśli dostanie się do układu pokarmowego może przyczynić się do zatrucia. Równocześnie wstrzyknięcie jadu kiełbasianego w nasze mięśnie nie ma żadnych skutków ubocznych.

Osoba z toksyną botulinową w mięśniach, nie tylko nie musi martwić się ewentualnym zatruciem, ale również bliznami powstałymi w wyniku zabiegu. Ewentualne blizny mające być skutkiem tego zabiegu to tylko mit! Botox może jedynie spowodować zaczerwienienie, jakie po pewnym czasie znika.

Dodaj komentarz