Jednym z popularnych kierunków czasie wakacji jest Chorwacja.

Takim jednym z znanych kierunków wakacyjnych jest niewątpliwie Chorwacja. Właściwie dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim Chorwacja czaruje urozmaiconymi widokami.

Znacząca większość ludzi wybiera się tam dla Morza Adriatyckiego, które podczas lata jest niesamowicie ciepłe a także przejrzyste, oraz dodatkowo stwarza możliwość wyboru innej plaży dzień w dzień. Plaże żwirkowe, piaszczyste, otwarte na morze, zamknięte w zatoczkach, dzikie a ponadto znane – wybór jest nieograniczony. Co więcej, wcale nie musimy się dużo przemieszczać, ażeby dzień w dzień móc odpoczywać w zupełnie innym miejscu. Właściwie każde miasteczko proponuje przynajmniej parę typów plaż.

Dla spragnionych śródziemnomorskich klimatów Chorwacja może pochwalić się też przepięknymi miasteczkami, w których w ogromnej części zdołały zachować się starodawne kamieniczki oraz bardzo wąskie zabytkowe uliczki. Jeśli kogoś zachwycają takie widoki, niewątpliwie powinien sprawdzić jakie perełki architektury kryją się w chorwackich miastach.

Dla spragnionych pieszych wędrówek po górach również znajdzie się mnóstwo ciekawych atrakcji. Prócz tego, widok gór w połączaniu z widokiem na Adriatyk maluje niepowtarzalny krajobraz.

Co jeszcze sprawia, iż Chorwacja jest tak chętnie odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata ? Nie ma urlopu bez dobrego jedzenia. Posiadając tak imponującą linię brzegową oczywistym jest rozmaitość a ponadto liczba dostępnych ryb oraz owoców morza. Fani owoców morza będą mogli poczuć się tu jak w raju. Homary, kalmary, krewetki, ostrygi – myślę, że warto się tym zajadać bez opamiętania, gdyż nigdzie indziej nie będą tak pyszne jak świeżo wyciągnięte z Adriatyku. A takie właśnie będziemy mogli tu znaleźć. Ponadto niewątpliwie warto skorzystać z możliwości jedzenie ryb, które na terenie RP są mało dostępne – jedną z nich może być morszczuk. Nie powinniśmy zapomnieć też o tym, że ryby to prawdziwe bogactwo witamin minerałów oraz składników odżywczych.

Jeszcze niedawno Chorwacja kusiła również turystów niskimi cenami w odniesieniu do pozostałych krajów śródziemnomorskich Zachodniej Europy. Pomimo tego, iż nadal jest tam o wiele taniej, ceny te natomiast non stop wzrastają I nie mamy już takiej ogromnej różnicy. Zwłaszcza w najbardziej popularnych miejscowościach.

Wybierając Chorwację niewątpliwie warto rozważyć jaki wybierzemy środek transportu. Takim jednym z znanych i zazwyczaj wybieranych jest auto. Samochodem do Chorwacji z południowej części naszego kraju dojedziemy w paręnaście godzin i można podziwiać cudowne krajobrazy w trasie albo stanąć po drodze i zwiedzać jakieś inne europejskie miasta. Myślę, że warto również dodać, że samochód będzie niezastąpiony na miejscu, gdyż umożliwi swobodne dojeżdżanie do plaż a także pozwoli na dojechanie do znacznie większej liczby wspaniałych miejsc.

Chorwacja jest takim jednym z państw, które trzeba co najmniej raz w życiu odwiedzić. Niezależnie od tego czy wolisz leżenie na plaży, czy też aktywny odpoczynek – na Chorwacji bez wątpienia odnajdziesz coś dla siebie.

Wpis powstał przy współpracy z https://travel-time.pl/

Dodaj komentarz