Audiogram jest badaniem subiektywnym.

Słuch słabnie wraz z naszym wiekiem a także z powodu nadmiernego hałasu. Są też inne czynniki, mające negatywny wpływ na jakość słuchu. W sytuacji pojawienia się problemów ze słuchem powinno się przeprowadzić badanie słuchu. Takie badania słuchu mamy możliwość wykonać przy przychodniach w punktach diagnostycznych. Badanie przeprowadza się w wyciszonym pomieszczeniu, gdzie pacjent ubiera słuchawki, przez które dochodzą do niego dźwięki mające różną częstotliwość. Zadaniem pacjenta za pomocą odpowiednich przycisków jest wybranie dźwięków, które usłyszał.

 

To badanie pozwala na zdefiniowanie progu słyszalności u pacjenta. Audiogram jest badaniem subiektywnym. W sytuacji niedosłuchu u pacjenta trzeba stwierdzić czy jest konieczne noszenia aparatu słuchowego. Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje aparatów: aparaty zauszne, wewnętrzne a także ze słuchawką w kanale. Dobór właściwego aparatu słuchowego uzależnione jest od typu wady a ponadto naszych preferencji. Najnowsze aparat słuchowy strzelno wyróżnia mały rozmiar, możliwość wyregulowania dźwięku, wytrzymałość na wszelki uszkodzenia oraz różne zakłócenia. Aparaty mogą mieć także mnóstwo użytecznych, uzupełniających opcji tj. łączność bezprzewodowa, czy sposobność podłączenia do innych urządzeń przykładowo smartphone.

 

Każdy aparat słuchowy jest wykonywany na zamówienie klienta w celu stosownego dopasowania do małżowiny usznej użytkowania. Taki aparat słuchowy pozwala na poprawę jakości życia oraz uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w codziennym życiu.

Dodaj komentarz